Made by Ruda, czyli tajniki mody Anny Maksymiuk-Szymańskiej

Made by Ruda, czyli tajniki mody Anny Maksymiuk-Szymańskiej
29 listopada 2021

Pasjonuje Cię moda i chętnie testujesz wszelkie nowinki? A może ciągle poszukujesz motywacji do zmian i marzysz o znalezieniu pomysłu na swój styl? W takim razie poznaj perspektywę Anny Maksymiuk-Szymańskiej, którą możesz znać z sieci jako Made by Ruda. Zapraszamy do lektury wywiadu i zapisania się na warsztaty masterclass z naszą ekspertką!

BTA: Jaki kurs prowadzisz w Beauty Talent Academy?

Made by Ruda: Prowadzę warsztaty „Znajdź Swój styl” podczas których wspólnie poszukamy stylu kursantek! Zajrzymy głębiej niż można sobie wyobrazić. Nauczymy się czytać własne potrzeby, tak, żeby już nigdy nie było problemów z tym, w co się ubrać. Każda z Was, która dołączy do tego masterclass, będzie wiedziała, co chce nosić, gdzie ma tego szukać, jak dobierać ubrania do siebie, jak czytać trendy i jak nie pogubić się w modowych ścieżkach. Ten kurs to początek rewolucji w damskich szafach! 🙂

Czym się zajmujesz na co dzień?

Jestem osobą, która lubi robić różne rzeczy, dlatego nie mogłabym pracować tylko w jednym zawodzie. Na co dzień pracuję w agencji marketingowej, piszę książki, pracuję jako stylistka przy sesjach zdjęciowych i video reklamowych, prowadzę swój kanał w sieci: madebyruda, gdzie staram się inspirować inne Kobiety 🙂

Co najbardziej cenisz w dzieleniu się swoją wiedzą?

Wcielanie jej w życie przez osoby, które biorą udział w moich szkoleniach. Nie ma nic bardziej motywującego i fantastycznego, jak patrzeć na rozwój dziewczyn, które dzięki twoim radom idą dalej i zmieniają swoje podejście do mody.

Wymień 5 marek / rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie swojej pracy?

> Instagram i Pinterest. Dlaczego? Jest ogromną dawką inspiracji. Lubię patrzeć, co robią inni, jak się zmieniają, jakie trendy się pojawiają. Dzięki tym mediom można być na bieżąco, oglądać pokazy mody w Mediolanie, czytać ciekawe artykuły. Można wszystko 🙂

> Niesamowicie inspiruje mnie Nowy Jork. To miasto albo się kocha albo nienawidzi. Ja zdecydowanie uwielbiam i mogłabym godzinami oglądać inspiracje z niego. Wystarczy kilka dni tam, a moje baterie są naładowane na kolejny rok! Kocham!

> Inspirują mnie tkaniny. Zawsze, gdy widzę nowości w sklepach z materiałami od razu wiem, co bym z tego uszyła i jak powinna się dana rzecz układać. Od razu widzę, z czym to zestawię i jak wystylizuję.

> Poza tym kolekcje różnych marek nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Czasami jest to konkretny model, fason, a czasami kolor, który sprawia, że od razu mam ochotę stworzyć stylizację z nim w roli głównej.

> Muzyka – to lek na całe zło! Dzięki niej można lepiej usłyszeć siebie i swoje potrzeby!

Czy pasja może być zawodem?

Oczywiście, że tak! Ta droga nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Nie zawsze jest prosta i krótka! Ale jeśli robisz coś, co kochasz i wierzysz w to, to prędzej czy później pasja stanie się Twoim zajęciem również zarobkowo.

Jesteś autorką kilku książek o szyciu, co chcesz przez nie przekazać oprócz praktycznych wskazówek i tutoriali?

Przede wszystkim to, że jeśli tylko o czymś marzysz, to musisz o tym głośno mówić i dążyć do realizacji swoich celów! Jeszcze parę lat temu nawet nie odważyłabym się myśleć, że uda mi się wydać książkę. Marzyłam o tym od dziecka, ale wydawało mi się to być tak nierealne, że bałam się tego marzenia! Aż przyszedł ten moment, że znalazłam siłę i zawalczyłam o swoje marzenia! I to właśnie jest piekę., Warto je mieć i warto o nie walczyć! Słuchać swojego wewnętrznego ja i nie poddawać się! Dodatkowo moje książki są motywacją do działania! Pokazuję nich, że nie trzeba mieć skończonych kursów i wieloletnich studiów, żeby coś zrobić., Coś z niczego! Wystarcza chęci i odrobina motywacji!  Trzeba po prostu działać i nie bać się porażek!

Czym jest dla Ciebie styl? Skąd Made by Ruda czerpie inspiracje do swoich kolorowych stylizacji?

Ze wszystkiego i z niczego! Od zawsze wiedziałam, jak chcę wyglądać. Miałam swoją wizję siebie. Bywała różna, tak jak i ja! Wszystko zależało od tego, w jakim miejscu w danym czasie się znajdowałam, co robiłam, kto mnie otaczał. Styl jest dla mnie odpowiedzią, zagadką, ale też pewnego rodzaju manifestem. Dlaczego, kiedy mamy gorszy dzień wolimy ubrać luźne ubrania i schować się pod koc? A kiedy czujemy siłę i motywację do działania nasz ubiór aż krzyczy! Czy tego chcemy, czy nie ubrania nas definiują i ja od zawsze wiedziałam, że chcę nadawać im swoje tory. Nie lubiłam szufladkowania, upodabniania się do tłumu. Chciałam być sobą. I to właśnie dla mnie jest styl, to ja, Ty. Wy! Każdy z nas. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią drogę 🙂

Twój kurs Masterclass skierowany jest do szerokiego grona kobiet, które szukają modowego pomysłu na siebie. Z czym najczęściej się mierzą? Jakie są ich problemy / wizja siebie z Twoich obserwacji?

Jest jeden podstawowy problem! My Kobiety nie wierzymy w siebie! Nie potrafimy się przełamać i odważyć. Ten problem bardzo często narasta w nas przez wiele lat, zazwyczaj już od szkoły podstawowej. Z czasem stajemy się niewolnikami samych siebie. Narzucamy sobie kanony piękna, schematy, do których pewnie nigdy nie uda nam się dotrzeć, bo są błędne. Widzimy w sobie same mankamenty, nie skupiając się na tym, co dobre. Nie widzimy tego! Chcemy pięknie wyglądać, ale często czujemy się przebrane, bo wizja nas samych jest spaczona! Moje warsztaty mają pokazać i udowodnić, że każda z nas ma w sobie piękno, siłę i styl! Musi tylko go znaleźć i pokochać 🙂

Na które polskie marki warto Twoim zdaniem zwrócić uwagę i wprowadzić do swojej szafy?

Nie lubię odpowiadać na takie pytania, bo zazwyczaj nie umiem wybrać. Zawsze  daję szansę wszystkim – o ile coś mi się podoba. Obecnie na rynku polskim mamy mnóstwo marek, które zasługują na uwagę i podanie tylko 5 z nich jest znęcaniem się nade mną 😉


Ale jeśli faktycznie miałabym podać tylko pięć, to w danej chwili w moim sercu są:


> Karolina Naji
> Przywara-Strzałka
Me Complete
Tova
> Marshall

Co zdaniem Made by Ruda w swojej szafie powinna mieć każda kobieta?

Wszystko, czego chce 🙂
A poważnie! Ameryki tutaj nie odkryję, ale zdecydowanie modny lub klasyczny garnitur, ponadczasowy płaszcz i dodatki. Uważam, że to właśnie dodatki tworzą naszą stylizację, nadają jej charakter i określony wygląd, dlatego uważam, że warto inwestować w buty i torebki!

Zapisz się na kurs z Made by Ruda już dziś -> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ