WŁOS MA MOC!

WŁOS MA MOC!

Czym jest dla nas fryzura w XXI wieku? To coś niesamowicie ważnego, co wpływa nie tylko na nasz wygląd i prezencję, ale też na poczucie własnej wartości, przynależności i pomoc w określaniu swojego własnego „ja”. Ludzie robią się coraz odważniejsi i chętniej eksperymentują z włosami. Zwykle klienci nie do końca wiedzą, jak chcieliby zmienić fryzurę, dlatego zasięgają porady specjalistów, którzy muszą stanąć na wysokości zadania i rozwijać się na równi z trendami! Jakie kursy fryzjerskie wybrać?

Dziś przyjrzymy się szkoleniom, które przydadzą się na różnych etapach Waszej kariery zawodowej we fryzjerstwie.

Czemu dobrze dobrana fryzura jest ważna?

Włosy stały się symbolem odwagi, pewności siebie, zmian. Nie bez powodu kobiety, gdy chcą zmienić coś w swoim życiu, zaczynają od fryzur – to coś, co ma być stemplem na traktacie ważnych wydarzeń.

Źle ścięte kosmyki mogą budzić w nas niepokój, poczucie wyobcowania z samym sobą – no bo w końcu, jak mam czuć się sobą we własnym ciele, skoro patrząc w lustro nie mogę utożsamić się z tym, co widzę?

Najczęstszymi błędami są m.in. źle dobrana fryzura do kształtu twarzy, samodzielne farbowanie włosów, co skutkuje źle dobranym kolorem, zniszczeniem włókien włosa i ogólną frustracją.

Często nie bierze się pod uwagę tego, (nawet idąc do fryzjera!) że nie każdemu jest dobrze w tym samym. Pokazując specjaliście zdjęcie celebrytki z pięknymi, rudymi lokami, z komendą „takie o poproszę!”, często spodziewamy się tak samo spektakularnych efektów. Niestety, niekiedy zdarza się, że albo wykonanie takiej samej fryzury na kimś innym, niż osoba z fotografii, jest po prostu niemożliwe, bo

  • możemy mieć inny typ włosa,
  • kolory, ścięcie nie będą w ogóle pasować do naszej urody,
  • zabiegi potrzebne do uzyskania takiego efektu mogą wyrządzić więcej szkód niż nam się wydaje.

Jak dbać o włosy, żeby wyglądały naturalnie i zdrowo?

Przede wszystkim powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze odpowiednie kosmetyki do ich rodzaju. Na rynku jest dostępnych wiele produktów pielęgnacyjnych, ale większość z nich to „uniwersalne” zapychacze, które długofalowo używane – niszczą nasze włosy.

Najważniejszym punktem jest systematyka. Tak jak we wszystkim, bez regularności nie będzie efektów. Jeśli włosy nie są oporne, to pierwsze, spektakularne zmiany będą widoczne już po miesiącu skrupulatnej pielęgnacji.

Poza tym – nawilżenie! Bez tego ani rusz. O każdej porze roku, trzeba zadbać o poziom nawilżenia włosa. Najlepiej stosować produkty z tej samej linii pielęgnacyjnej, aby wzmocnić efekty działań. Unikajmy wszelakich wysuszaczy – suszarek, prostownic i lokówek.

Kim jest fryzjer?

Zdecydowanie – rzemieślnikiem! Osobą, którą klienci darzą ogromny zaufaniem i oddają w jego ręce kawałek swojej tożsamości. Dobry fryzjer potrafi analizować rysy twarzy, poznać jego charakter, słuchać jego potrzeb i umieć przekonać go do swoich wizji, które schodzą się z tym, co osoba sobie życzy.

Fryzjerstwo” to proces, który wymaga owacji na stojąco, bo nie tylko fach w ręku jest potrzebny, ale też umiejętność efektywnej komunikacji oraz szeroki zakres wiedzy, który umożliwi analizy kolorystyczne, określenie porowatości włosów i pokaże osobisty potencjał!

Świat brnie przed siebie, trendy się zmieniają, nauka i postęp idą do przodu, więc styliści fryzur, tak jak lekarz, musi ciągle uczyć się swojego zawodu. Za pół roku mogą wyjść nowe, innowacyjne kosmetyki, metody pielęgnacji i to oni muszą tak naprawdę jako pierwsi je sprawdzać i wykorzystywać.

W BEAUTY TALENT ACADEMY przygotowujemy regularnie różne cykle szkoleń i kursy fryzjerskie, które pomagają w rozwijaniu swoich umiejętności i są świetną formą odświeżenia wiedzy. W najbliższym czasie oferujemy kursy fryzjerskie z zakresu koloryzacji i fryzur męskich:

1. FRYZURY MĘSKIE

Nauczysz się:

-organizacji salonu fryzjerskiego,

-anatomii i fizjonomii włosów,

-modelowania męskiego,

-strzyżenia męskiego,

-psychologicznych aspektów obsługi klienta.

Codziennie będziesz mieć okazję praktykować zdobywaną wiedzę na modelach, których organizuje szkoła. 90% szkolenia stanowi praktyka, połączona z teorią!

2. KOLORYZACJA

Nauczysz się:

-organizacji salonu fryzjerskiego,

-anatomii i fizjonomii włosów,

-psychologicznych aspektów obsługi klienta,

-zasad pielęgnacji,

-stylizacji włosów,

-projektowania fryzur od podstaw,

-strzyżenia włosów,

-podstaw koloryzacji,

-farbowania,

-rozjaśniania i odbarwiania włosów.

Jak widzicie, zakres jest szeroki! Pracujemy z pracodawcami, którzy wyznaczają ścieżki nauki kursantów. 99% naszych studentów szybko znajduje pracę w zawodzie!

Wszystkie nasze szkolenia prowadzone są w części teoretycznej praktycznej, żeby nie tylko poprawić warsztat, ale też pogłębić wiedzę. Wszystkie szczegóły wypisane są na stronach powyżej.

Kursy dedykowane są osobom, które już pracują w zawodzie, jak i tym, którzy zaczynają. Serdecznie zapraszamy!