Trendy w koloryzacji włosów

Trendy w koloryzacji włosów
31 maja 2022
Jakie kolory nosimy na głowach w 2022 roku? Odpowiedzi szukaliśmy u ekspertów i w mediach! Celebryci nie obawiają się radykalnej zmiany wizerunku, więc czemu by nie spróbować? Odważniejsze kombinacje, nietypowe połączenia i powrót do naturalności – zobacz nasze spojrzenie na trendy w koloryzacji włosów!

Truskawkowy blond

Truskawkowy to połączenie jasnego blondu i ognistej czerwieni w odpowiednich proporcjach. Dzięki swym intrygującym refleksom niesie w sobie płomienność, ale też delikatność. Szczególną uwagę powinny na niego zwrócić osoby o jasnej, różowej karnacji, której tonacja dzięki temu będzie podkreślona.

Efekt wcale nie jest taki trudny do uzyskania, jakby się mogło wydawać. Wszystko zależy od wyjściowego koloru. Przy ciemniejszym odcieniu trzeba liczyć się z tym, że barwa wyjdzie mniej intensywna.

Truskawkowy blond ma wiele „twarzy” – od miedzianych refleksów, co może dać efekt „różowego złota” – po różowe / blond przejaśnienia, które przypominają lody truskawkowe ze śmietanką. Równie dobrze sprawdzi się w formie balejażu albo sombre. Młodzieńczy look gotowy!

Popielaty brąz

Głównym założeniem tej koloryzacji jest przede wszystkim niedopuszczenie do tego, aby pojawił się niechciany, rudy odcień po wypłukiwaniu się koloru. Absolutna zmora większości kobiet! Chłodna, jasna barwa popielu idealnie kontrastuje z intensywnym brązem, nadając włosom lekkiego, zdrowego wyglądu. Wizualnie odmładza też twarz. W słońcu nie ma żółtych przebłysków, a same włosy nabierają wielowymiarowości. Kolejnym plusem może być brak problemów z odrostami!

Szczególnie polecamy go osobom o jasnych oczach. Blondynki powinny przyciemnić włosy o maksymalnie dwa tony i stopniowo wchodzić na ewentualne, ciemniejsze odcienie, aby uniknąć zielonego zabarwienia. Dodatkowo, trzeba pamiętać o kuracji tonerami!

Aby utrzymać intensywność koloru, dobrą praktyką jest regularne olejowanie włosów. Szary brąz samoistnie nie powoduje żółtawych lub rudych przebarwień, jednak w przypadku ich pojawiania się możesz skorzystać z fioletowych płukanek.

Pumpkin Spice Latte

Kolor idealny dla każdej jesieniary! Kluczem do jego uzyskania są chłodne tony, na tle wyrazistych i ciepłych barw. Jest energetyczny, frywolny, dodaje seksapilu i pięknie zmiękcza rysy twarzy! Trzeba jednak pamiętać, że rudości podkreślają piegi, jasne oczy oraz niedoskonałości czy zaczerwienienia.

Trzeba uważać, bo kolor może się szybko wypłukiwać i zmatowieć.

Zyskaj perfekcyjne umiejętności koloryzacji!

Ludzie stają się odważniejsi i chętniej sięgają po ekstremalne zmiany! Częściej wybrzmiewają frazy „to tylko włosy”, co daje Wam, fryzjerom, szerokie pole do popisu. W Beauty Talent Academy oprócz Szkoły Rocznej mamy dla Was szereg kursów specjalistycznych, które pomogą zgłębić potrzebną wiedzę, poprawią warsztat i zapewnią intensywny czas nauki na żywych modelach.

Jednym z polecanych przez nas warsztatów jest Kurs Fryzjer Stylista – Kolorysta.

Zajęcia w 90% są praktyczne, profesjonalnie i w szybkim czasie przygotowują do kompleksowej pracy w zawodzie. Szkolenie odbywa się zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej:

TEORIA:

 • organizacja salonu fryzjerskiego
 • anatomia i fizjonomia włosów
 • psychologiczne aspekty obsługi klienta
 • prowadzenie salonu fryzjerskiego

PRAKTYKA:

 • Pielęgnacja
 • Projektowanie fryzur
 • Stylizacja włosów
 • Strzyżenie włosów
 • Podstawy koloryzacji
 • Farbowanie
 • Rozjaśnianie i odbarwianie włosów

Więcej informacji na naszej stronie www:

Link tu!