Masaż twarzy

Masaż twarzy

Masowanie twarzy – czynność, która zyskała dużą popularność w ostatnich latach. Trafnie nazywany „naturalnym liftingiem” lub „bezigłowym odmładzaniem”, ma na celu poprawę kondycji naszej skóry. To bezinwazyjna metoda, która stosowana regularnie można zdziałać większe cuda, niż niejeden zabieg chirurga. Co nam daje masaż twarzy?

Jak przygotować się do masażu?

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację i oczyszczenie naszej cery, żeby nie pozostawić na niej żadnych zanieczyszczeń. Tonizacja jest równie ważna, bo przywróci naszej skórze jej naturalne pH. Oczywiste jest, żeby nie mieć wtedy na sobie żadnego makijażu, żeby jego cząsteczki nie zapychały porów i tym samym nie sprawiły, że wyskoczą nam wypryski. Warto zadbać również o spięcie włosów. Każdy masaż powinien być wykonywany na odpowiedniej powierzchni – mocno nawilżonej lub natłuszczonej, aby zapobiec ciągnięciu, które może przynieść odwrotne efekty od zamierzonych. 😊

Jak często wykonywać masaż twarzy?

Nie ma jednej zasady! To kwestia mocno indywidualna, ale specjaliści zalecają stosować go regularnie, od 2 do 3 razy w tygodniu, aby utrzymać efekty. Te widoczne są już po kilku pierwszych tygodniach! Dobrze wykonany masaż przynosi szybko korzyści, ale równie szybko znikają, dlatego regularność jest tak ważna. Na co dzień warto delikatnie wmasowywać krem podczas nakładania, również dookoła oczu.

Jak masować buzię?

Ważnym aspektem jest to, żeby na wstępnie rozgrzać węzły chłonne, które znajdują się przy obojczykach i skroni. Pozwoli to na sprawniejsze odprowadzanie limfy, a tym samym- zniweluje poranną opuchliznę. Trzeba pamiętać, że skóra na twarzy nie jest taka sama na całej powierzchni, inaczej zachowuje się ta na czole, a inaczej ta, która jest pod oczami. Nacisk i ruchy powinny być specjalnie dobrane do konkretnej strefy. Okrężne dobrze się sprawią w okolicach oczu, natomiast głaskanie będzie odpowiednie dla okolic żuchwy, czoła i nosa. Na koniec zabiegu można delikatnie oklepywać sobie opuszkami palców całą buzię, aby ją dodatkowo pobudzić.

Jakie efekty daje masaż twarzy?

Regularne masaże poza poprawą kondycji naszej skóry, niosą za sobą szereg dobroczynnych właściwości. Między innymi:

– pomagają w redukcji zmarszczek,

– sprawiają, że olejek, na którym wykonujemy zabieg lepiej się wchłania, co daje głębokie nawilżenie,

– pomagają w pozbyciu się limfy,

– redukują uczucie zmęczenia,

– sprawiają, że makijaż trzyma się dłużej,

– likwidują worki pod oczami,

– poprawiają widoczność rysów twarzy.

Jak wspominaliśmy wcześniej, masaż twarzy jest czymś, co trzeba robić umiejętnie, aby nie uzyskać odwrotnych efektów od zamierzonych. Jest wiele różnych typów tych zabiegów, od pielęgnacyjnych, po limfatyczny, przeciwzmarszczkowy czy japoński. Każdy z nich angażuje inne partie mięśni i przynosi inne efekty. W Beauty Talent Academy prowadzimy specjalistyczne kursy, podczas których uczymy pod podstaw każdej z wyżej wymienionych metod. Zapewniamy szkolenia teoretyczne, jak i praktyczne, które pozwolą na umiejętne wykonywanie masaży, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Sprawdźcie na naszej stronie!